Haber

Vali Demirtaş’tan Mardin’in başarılı tiyatro oyuncularına övgü

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından seslendirme, şiir okuma, tiyatro ve bilgi yarışması kategorilerinde düzenlenen Orta Gençlik Kültür ve Sanat Yarışması finalleri Ankara’da yapıldı.

Tiyatro, münazara ve bilgi yarışması kategorilerinde bölge birincisi olarak katılan Mardinli lise ve üniversite öğrencileri, 7 bölgede yarışmacılar arasından tiyatro kategorisinde Türkiye birincisi olmayı başardı.

Vali Mahmut Demirtaş, yarışmada birincilikle Mardin’e dönen gençleri kabul ederek, başarılarından dolayı tek tek tebrik etti.

Kendisini ziyaret eden Türkiye birincisi gençleri tebrik eden Vali Demirtaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını belirtti.

Büyüme ve gelişmenin geleceğin teminatı olan gençlerle olacağını belirten Vali Demirtaş, “Gençler bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi teslim edeceğimiz donanımlı gençler yetiştirmek için başta eğitim, spor ve kültür olmak üzere her alanda gençlerimizin yanındayız. İlk kez yaşadıkları mutluluğu görünce daha da mutlu olduk. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” söz konusu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik ve gençler kendilerine verilen destekten dolayı Vali Demirtaş’a teşekkür etti.

Ziyarette gençler; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik’e öğretmenleri ve ilgili şube müdürleri eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu